Postele z masivu

manzelska postel masivDřevěné postel jsou stále oblíbené a to i přesto že je mnohem dražší než postele z levnějšího materiálu. Pro výrobu posteli z masivu jsou nejčastěji používaný dub, buk a z levnějších dřevin borovice.Masivní postel může být skoro každý tip postele. Už dětské postýlky bývaly dříve vyráběny z masivu. Kde se tedy vyrábí z buku a to proto, že buk obsahuje škodlivé třísloviny. Masivní postel může být palanda a častěji se s nimi setkáme jako s letišti nebo manželskými posteli. Kde lze masiv kombinovat z kovem.
Postele z dubu jsou lepší variantou, protože dubové dřevo je oproti buku stabilnější. Výjimkou jsou zmiňované dětské postýlky. Postel s borovice si lidé vybírají hlavně pro její cenu. Cena takové postele je výrazně levnější.

Postel z masivu lze kombinovat i s dýhovaného DTD.

Masivní postel Stela

Postel s plnými čely. Materiál kombinace dubového (nohy, bočnice) masivu a dýhovaného DTD s povrchovou úpravou tvrdým voskovým olejem. Nátěr je pórovitý. Neodlupuje se, nepraská a netvoří šupiny, může se jednoduchým přetřením znovu renovovat. Je odolný proti vlhku a vodě, opotřebení, necitlivý proti nečistotám. Nedochází k žádným tzv. vodním flekům. Znečištění se nechá snadno setřít. Vnitřní rozměr 90×200 cm nebo 180×200 cm .

Rozměry postele:

  • š100 x d208 x v60/100 cm (pro vnitřní rozměr 90×200 cm)
  • š190 x d208 x v60/100 cm (pro vnitřní rozměr 180×200 cm)

Dřevěná postel Markíz natur

Postel je vyrobená z masivního bukového dřeva o síle 30 mm. Vyrábí se v přírodním provedení pro rozměr matrace 180×200 cm. Díky nadstandartní výšce bočnic působí exkluzivně a je vhodná i pro vysoké matrace.

Rozměry postele:

  • šířka 190 cm
  • délka 210 cm
  • výška čela u hlavy je 89 cm
  • výška bočnice od země 45 cm